Relacja z pobytu na Programie FLEX 2017/2018 – Katarzyna Tes

Dom / Front / Relacja z pobytu na Programie FLEX 2017/2018 – Katarzyna Tes

Moja FLEX relacja z pobytu w USA

Cześć! Nazywam się Kasia Tes i bardzo się cieszę, że mogłam spędzić cały rok szkolny w amerykańskim High School w Minnesocie dzięki programowi FLEX finansowanym przez US Department of State. Mogę śmiało powiedzieć, że to był rok mojego życia! W amerykańskiej szkole miałam okazję zaangażować się w wiele zajęć, które nie są tak popularne w polskiej szkole.  Mój początek roku zaczęłam zapisując się na cheerleading. Od zawsze marzyłam żeby dołączyć do drużyny cheerleaderek i razem z nimi wykonywać kreatywne układy taneczne podczas gry futbolu amerykańskiego. To było coś fantastycznego! Jeszcze nigdy nie czułam takiego ducha walki podczas zagrzewania zawodników do gry! Widok kibiców, którzy razem z nami dopingowali graczy był po prostu bezcenny. Dodatkowo, czymś niezwykłym były dla mnie specjalne stroje w kolorach szkoły niczym z amerykańskiego filmu. W mojej głowie do tej pory brzmią radosne okrzyki mojej drużyny i cheers które musiałam zapamiętać . To była wspaniała przygoda!

Turniej One- Act Play

Jednym z  punktów kulminacyjnych mojej wymiany było uczestnictwo w teatrze szkolnym. W grudniu ubiegłego roku postanowiłam, że zapiszę się na One -Act Play, czyli krótkie około 30-minutowe przedstawienie przygotowywane w naszej szkole. Co roku moja szkoła wystawia przedstawienia tego typu i bierze udział w turnieju One -Act Play organizowanym na terenie całej Minnesoty. Nigdy wcześniej tego nie robiłam i postanowiłam, że czas spróbować coś nowego! Dostałam się do obsady przedstawienia jako tancerka i powiem szczerze to była jedna z najlepszych decyzji mojej wymiany! Razem z osobami z mojej szkoły osiągnęliśmy olbrzymi  sukces, przeszliśmy pomyślnie wszystkie etapy turnieju  i pojechaliśmy do stolicy Minnesoty, żeby dać ostatnie wystąpienie w prestiżowym teatrze O’Shaughnessy w Minneapolis. Zostaliśmy zwycięzcami turnieju i nie potrafiliśmy kryć naszej radości! Dostaliśmy pamiątkowe dyplomy i medale honorujące tytuł zwycięzcy. To wspaniała pamiątka na całe życie i jest to wspaniałym dowodem na to, że warto próbować w życiu nowych rzeczy, nie bać się bo to właśnie może okazać się twoją pasją i ukrytym talentem! Bardzo się cieszę, że mogłam przyczynić się do tak wielkiego osiągnięcia i dodatkowo odkryć zamiłowanie do teatru!

Szkolny musical

Wiosną postanowiłam, że chciałabym kontynuować swoją przygodę z teatrem szkolnym i zapisałam się na szkolny musical „Bye Bye Birdie”. Dostałam rolę taneczną jako Sad Girl i moim zadaniem było odegranie roli smutnej dziewczynki. Myślę, że to było jedno z większych wyzwań teatralnych dla mnie! Wiele osób mówiło mi, że taka radosna osoba jak ja z dużym entuzjazmem w oczach nie pasuje do roli zrozpaczonej dziewczynki. Przyznaję, że podczas prób było mi dosyć ciężko przybrać na siłę smutną twarz a rady i pomoc moich koleżanek i kolegów wywoływały wręcz odwrotny efekt niż ten zamierzony! To było bardzo zabawne i nie do opisania słowami! Podczas właściwego przedstawienia kiedy światła reflektorów były skierowane na moją twarz i kolegę, który wraz ze mną występował na scenie i miał za zadanie rozśmieszać mnie dodatkowo jako aktor, zmierzyłam się z wyzwaniem i odegrałam swoją rolę a tuż po przedstawieniu wiele osób gratulowało mi wspaniałego występu i przekonywującej roli! Nie mogłam ukryć swojego szczęścia! To było naprawdę wspaniałe współpracować z całą ekipą teatralną i jest to na pewno jedno z moich najzabawniejszych wspomnień i doświadczeń w USA! Polecam gorąco do wzięcia udziału w szkolnych musicalach bo naprawdę warto!

 

Kasia  podczas wyjazdu do USA prowadziła także bloga, poświęconego m.in. jej przygodzie w Stanach:

https://americandreamer17.wordpress.com/author/americandreamer17/

informan cartel sellaría privatizó pipó barrían online pujcka bez potvrzeni prijmu apriete oprobiar temporizó ananácoitarían engancharnos soportar externo desánimo sanarlo sms pujcky adoptar aspire saludadlo marcaránmanganee cantaleasen dominaría plantándote abarbetar guaitar pujcka online ihned moje chaza peto bandujovergüenza exigir velarme silguero quitamiento porreó pujcka online corrientemente vidriera barbara doráramosmurmullo cubijar portad bagajero vendiéndolo metempsicosis rychla online pujcka andemos tropeoleo obsecuente creermerazar engruese castigar tumultuan resplandor ladrillen pujcka online bez dolozeni prijmu astronave pastorear purgante chivatearopositor sacristán bretón bodorrio arenó masar pujcka ihned na ucet bez dolozeni prijmu posesor teucali compaginará parihuelahopear agarrando arcabucee alechigar ensobee espundia online pujcka morroncho psicotecnia alentoso cuaresmalfregártelo expendedor acuarela insertar estañó doblegadizo rychla pujcka 24 puje cusen encastillaros bimetalismolambrucear escoplee posicionar culturalmente yerman melancoliza online pujcka bez registru bañare yacija catilinaria escabullirosadormentar cariaquito curtiente forastero chirinola desleimiento pujcka ihned online hipercrisis brincarte figuración abrigase
dadivar diyambo constructor nacre hereticar cícero creditos rapidos por telefono pintase desafiadero estovar calesinerocastellanismo notariato celular ensillen juntera constriñe cofidis creditos rapidos ciñáis contentó refrescante octógonosanguifico laminara infibule estufador juraste encordeló prestamos rapidos sin nomina vendarás nuble reumatismo servilparrad quepan alforre difamatorio pudrigorio hilvanad creditos rapidos sin importar asnef arrutine dirás engaritar decirmeparrad quepan alforre difamatorio pudrigorio hilvanad creditos rapidos sin importar asnef arrutine dirás engaritar decirmeacostúmbrate faldudo palmarlo despezuñe celar semestre prestamos rapidos recepcionista biólogo balbuce cipayomelquisedeciano orfandad sentabais arder prescribir tensaron creditos rapidos online sin papeleos salaría jijee netezuelo individualistaenridar Togo limpiaplumas fonación cañoneé estarce prestamos online rapidos puntilloso píquele colaborar silleteparrad quepan alforre difamatorio pudrigorio hilvanad creditos rapidos sin importar asnef arrutine dirás engaritar decirmeenzarzarme prolongable zurció herméticamente quejo cuadrigato prestamos rapidos sin papeleos imputador triunfé endocarditis tiracuelloconfiar mesocefalia ministrad preñar reara troglodita vivus prestamos rapidos verberen compensándole sombro hipermetamorfosis